Zariadenie na spracovanie a umývanie PP, PET fliaš a PE fólií

PET PE PP feldolgozó - mosó és aprító sorV dnešnej dobe stále viac a viac baliacich materiálov používame, ale zároveň rychlým tempom sa rozširuje mýšlanie o starostlivosti o životnom prostredí, a tým aj systém triedeného zberu odpadu. Toto všetko prináša so sebou stále sa rastujúce množstvo recyklovaťeľného plastového odpadu.

Plastový odpad môžeme spracovať mnohým spôsobom, ale najefektívnejšie a najekonomickejšie riešenie pre životné prostredie je opätovné použitie plastového odpadu ako suroviny vo výrobe plastov.

Na riešenie tohoto problému ponúka naša spoločnosť kompletnú technológiu, ktorá je schopná v jednom zariadení vykonať umývanie, drvenie a granulovanie PET fliaš, PE fólií a PP druhotných surovín.

Výhody umývacej/drviacej/granulovacej technológie:

pipa3Efektívne spracovanie odpadu.
pipa3Minimálny vznik odpadových vôd.
pipa3Nákladovo efektívne prevádzkovanie.
pipa3Minimálna potreba živej pracovnej síly.
pipa3Enviromentálne čistá technológia.


Chcete ďalšie informácie alebo cenovú ponuku? Kontaktujte nás ešte dnes!

Zavolajte na telefonné číslo +36 20 966 26 02 , alebo pošlete správu vyplnením formulára!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Fungovanie takejto technológie:

Vzhľadom k tomu, že pri zbere, preprave alebo skladovaní plastového odpadu jeho povrch môže byť značnou mierou znečistený, preto po hrubom rozdrvení je nevyhnutná viacstupňová umývacia-čistiacia úprava. Pomocou trecej umývacej vane a namáčacej linky je možné odstrániť špinu a etikety. Umývaciu kvapalinu po použití je možné vrátiť späť do systému, čím sa minimalizuje množstvo odpadových vôd a odpadu.

PET PE PP feldolgozó - mosó sor

Nahrubo rozdrvená plastová hmota po čistiacej fáze sa presunie do sušiacej jednotky a po vysušení sa uloží do medziskladovej nádrže.


Následovným – väčším – technologickým prvkom je granulovacia linka, ktorej podsystémy po rozdrvení a po úplnom odstránení vody vyrobia plastové granule s predom nastavenými parametrami.


Pomocou tejto linky z druhotnej plastovej suroviny sa zhotovujú znovupoužiteľné granule pre priemysel. V prípade, že plastové granule chceme použiť na výrobu baliacich folií pre potravinársky priemysel, musíme si zabudovať do výrobnej linky doplňkový biotechnológický podsystém na zabezpečenie sterilizácie a antibakterializácie výrobku.